Okenní servis služeb Vojťas 1997-2022 / Péče o vaše okna - Oblékáme vaše okna

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

PŘÍJEM ZAKÁZEK v pracovní dny 8.00 - 15.00 Hod. Tel: +420 777 831 343

ZAMĚŘENÍ - MONTÁŽ - SERVIS VERTIKÁLNÍCH ŽALUZIÍ

Vertikální žaluzie, jsou nejčastěji k vidění v kancelářských a nebytových prostorech. Je to logické, neboť právě tam jsou často velké prosklené plochy, ať už v podobě velkoformátových oken nebo prosklených stěn. Stále častěji jsou ale používány i v našich domovech, například k zakrytí posuvných skleněných a terasových dveří. 

Vertikální žaluzie - Svislé žaluzie – vlastnosti a výhody
Tradiční způsob zastínění velkých oken spočívá v použití textilních závěsů. Výhody klasických závěsů jsou zřejmé – můžete použít jakoukoliv látku, doslova si vyrobit vlastní závěsy svépomocí, žádné složité mechanické ovládání nepotřebujete a tmu máte ihned po zatažení.

Dnešní moderní bydlení a trendy už ale závěsům moc nefandí. Mnohem častěji vídáme textilní svislé žaluzie, které již dávno nepřipomínají univerzální těžký závěs oblíbený v dobách mládí Vaší babičky. I látkové vertikální žaluzie totiž přicházejí s širokým výběrem vysoce kvalitních texturovaných tkanin. Navíc jsou běžně k dostání i materiály jako syntetické hmoty, plast, dřevo a kov.

Stále více se klade důraz na estetickou stránku stínicího systému, takže je plno designových barev a trendových provedení vertikálních okenních žaluzií. Vše pro maximální designový dopad se zachováním všech funkcí pro regulaci světla.

Vertikální žaluzie stále ještě vídáme především na administrativních budovách, kde jsou nejčastěji v bílé nebo béžové barvě. To může působit poněkud stroze a nudně, ale v případě kanceláří je to tak vlastně dobře. Ale doma bychom uvítali něco barevnějšího.

Jako první z mnoha výhod vertikálních žaluzií zmíníme možnost zatemnit nejen velké plochy jako balkonové dveře či francouzské stěny, ale třeba i atypicky tvarovaná okna a výklenky, jako jsou například vertikální či horizontální oblouky, šikminy a další. To umožňuje používat vertikální žaluzie k alternativním možnostem, jako např. optické rozdělení místnosti, látkové „dveře“ apod.

Další výhodou je právě ona obrovská paleta barev látek, ve které můžete zvolit od základních jednobarevných přes vzorované, až k vertikálním žaluziím na míru, které budou mít na sobě namalovaný nějaký dekorativní obraz, jenž vynikne po plném roztažení žaluzií. Látky je možné samozřejmě kombinovat, aby přesně vystihovaly Váš interiér. Omezení je pouze ve Vaší fantazii.

Máte rádi veselý interiér? S vertikálními žaluziemi je možné dokonce kombinovat barvy jednotlivých textilních pásů na jedné kolejničce. V dětském pokoji tak můžete mít žaluzie s různobarevnými pruhy látek a pokojík tak zajímavě oživit.

Vertikální žaluzie mají jednu ojedinělou vlastnost, kterou jiné žaluzie a ani rolety nemohou nabídnout – jako jediné nabízejí možnost zatáhnout okna z boku, a ne shora či zdola. Jde opět o společný znak se závěsy, které jsou stále ještě vidět zejména v domácnostech. Je to jeden z důvodů, proč mnozí sáhnou právě po svislých žaluziích, jakmile se rozhodnou nepoužívat už závěsy.

Pomocí vertikálních žaluzií můžete plynule řídit množství světla, kterému chcete do místnosti dovolit pronikat. Jde to snadno natáčením látkových pruhů, ze kterých jsou žaluzie vyrobeny. Můžete pruhy otáčet o 180°, takže je můžete mít natočeny tak, že se díváte z rubu a úplným otočením naopak vidíte líc. Je to ale jen popis, jelikož žádný rub nebo líc rolety nemají.

To oceníte ve chvíli, kdy chcete slunečním paprskům zabránit v průniku po celý den. Ráno svítí slunce z východu, ale když se k večeru pohne k západu a změní směr dopadání paprsků, mohlo by mezerami mezi textilními lamelami pronikat. Stačí je otočit o 180° a žaluzie opět stíní naplno.

Ještě jednu výhodu svislých látkových rolet tu zmíníme – možnost zvolit si stranu, ze které chcete okno zatahovat. Z jedné strany na druhou čili zleva doprava nebo zprava doleva. Ale je možné roletu zatahovat dokonce ze středu do stran a samozřejmě ze stran ke středu. Můžete se tedy rozhodnout, jakou stranu okna chcete zatáhnout a jaké straně okna chcete ponechat volný prostor pro průnik světla.

ŽALUZIE Vojťas - Žaluzie / Rolety / Sítě proti hmyzu

  • od roku 1997 oblékáme vaše okna a dveře

  • od roku 1997 zaměření, montáž a výměna žaluzií

  • od roku 1997 provádíme servis interiérových žaluzií

           Tel: 777 831 343 / Příjem zakázek: Po - Pá: 9.00 - 15.00 Hod.

žaluzie pelhřimov - žaluzie jihlava - žaluzie tábor - žaluzie jindřichův hradec - žaluzie nová včelnice - žaluzie jižní čechy - žaluzie vysočina

STÍNÍCÍ TECHNIKA - ŽALUZIE - ROLETY - MONTÁŽ A SERVIS STÍNÍCÍ TECHNIKY / SERVIS ŽALUZIÍ - OPRAVY ŽALUZIÍ / Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / 1997 - 2021 / Tel: +420 777 831 343 / +420 607 802 268 / Stínící technik Vojťas Maurer / IČ 86877992 - Majitelka firmy Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, Kraj Vysočina