Okenní servis služeb Vojťas 1997-2022 / Péče o vaše okna - Oblékáme vaše okna

ŘÍMSKÁ ROLETA

PŘÍJEM ZAKÁZEK v pracovní dny 8.00 - 15.00 Hod. Tel: +420 777 831 343

Římské rolety opravdu pocházejí ze starověkého Říma!

Vyvinuly se, když se Římané pokoušeli při stavbě Kolosea udržet prach a štěrk dál od svých domovů.

Na skleněných oknech byly upevněny pruhy vlhkého hadříku, tlustého papíru nebo dokonce zvířecích kůží, které je chránily před stavebními pracemi. Lidé si brzy uvědomili, že tyto jednoduché proužky také blokují teplo ze slunce a pomáhají udržovat jejich domy v chladu.

Vzhledem k tomu, že tato metoda zakrytí oken získávala na popularitě, materiály se rychle stávaly extravagantnějšími a látky byly často bohatě zdobeny.

Zajímavé je, že římské rolety se původně skládaly dozadu a od zdi, což je opak toho, co děláme nyní.

Co jsou římské rolety a jak fungují

Římské neboli řasicí rolety tvoří kvalitní látka, která může být jednak průsvitná, a nahrazovat tak pouze záclonu, jednak pevná s určitou mírou zatemnění. Nemusí se tedy jednat přímo o ochranu před sluncem, ale také o zajímavý dekorační doplněk například k žaluziím. Elegantní design je koneckonců alfou a omegou římských rolet. 

Rolety se ovládají jednoduše a komfortně pomocí řetízku. Funkčnost je zajištěna tím, že je látka horizontálně rozdělená pomocí výztuží do stejných pruhů. Ty se při vytahování rolety skládají vzhůru ve vodorovných pruzích. Oproti jiným typům stínění tak nejsou založené na navíjení rolety, ale postupném skládání směrem nahoru a dolů. 

 

Římské rolety jsou velice moderním typem zastínění okna, které se hodí do každého interiéru. Jejich jednoduchost a nenucená elegance pozitivně ovlivní celkovou atmosféru a to i v případě, kdy použijete nejlevnější bílou záclonu. Kouzlo římské rolety totiž spočívá v jejím tvaru, který působí odlehčeným dojmem.

Římské rolety lze instalovat i na šikmá okna, oblouková okna, střešní okna. 

Design a funkčnost je to, co oceníte
Moderní římské rolety se na rozdíl od klasických rolet nenavíjejí, ale skládají se směrem nahoru. Ušitou látku a mechanismus upravujeme přesně na míru, podle vašich požadavků. Umožňujeme tak osobité utváření prostoru.

Ovládání bývá řešeno řetízkem - ručně nebo dálkovým ovládáním. Pro snadnou manipulaci je látka přichycena na profil římské rolety pomocí suchého zipu. Díky tomu je možné látku z profilu římské rolety snadno sundat, vyprat a následně opět nasadit.

Časté dotazy na římské rolety
Kam mohu římskou roletu namontovat?
Montovat římskou roletu zde do rámu okna, do stěny i do stropu. Římská roleta plně zakrývá profil, proto stačí jen změřit přesné rozměry místa, které mají být římskou roletou zakryty.

Jakou dáváte na římskou roletu záruku?
Standardní doba záruky na římské rolety je 5 let.

Dají se římské rolety prát?
Ano, látku si můžete vyprat doma, po vyndání olůvka a prutů.

STÍNÍCÍ TECHNIKA - ŽALUZIE - ROLETY - MONTÁŽ A SERVIS STÍNÍCÍ TECHNIKY / SERVIS ŽALUZIÍ - OPRAVY ŽALUZIÍ / Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / 1997 - 2021 / Tel: +420 777 831 343 / +420 607 802 268 / Stínící technik Vojťas Maurer / IČ 86877992 - Majitelka firmy Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, Kraj Vysočina