1997 - 2022 / ŽALUZIE Vojťas  (Tel: +420 777 831 343)

PLISÉÉ

Tel: +420 777 831 343 / ŽALUZIE - MONTÁŽ A SERVIS / OBLÉKÁME VAŠE OKNA

ZAMĚŘENÍ - VÝROBA - MONTÁŽ PLISÉ ROLET

Plisé rolety si získávají stále větší oblibu. Zapomeňte na tradiční záclony, zapomeňte i na závěsy. Jedinou roletou nahradíte elegantně obojí. Stačí zvolit variantu "Combined" nebo "Double" a vybrat si dvě tkaniny, které obsahují velmi průsvitné, částečně průsvitné a nebo zcela neprůsvitné textilie.

Tepelně izolační vlastnosti látek zlepšuje perlex na rubové straně. V létě tedy brání průchodu nadměrného tepla do místnosti, v zimě stejným způsobem reguluje chlad. V zimě proto šetříme náklady na vytápění, v létě naopak na klimatizaci. Nabízeny jsou navíc speciální termoizolační tkaniny. V porovnání s jinými druhy vnitřní stínicí techniky jsou prostě úspory energií v případě použití rolet plisé nesrovnatelně vyšší.

Variabilita plisé rolet
Plisé rolety především můžeme používat na libovolnou část okna. Pokud tedy například slunce dopadá pouze na spodní část okna, nemusíme stahovat celou roletu, jako je tomu u rolet klasických, ale stíníme pouze spodní část okna.

Kdykoli vybíráme vhodné stínění, řešíme navíc otázku, zda zvolit více nebo méně stínicí tkaninu. A tento problém řeší plisé rolety díky volbě dvou různých textilií. Méně stínicí textilie (např. tradiční záclony) používáme pro zajištění soukromí a lehké přistínění se zachováním dostatku světla v místnosti, pokud je však třeba, potřebujeme okna více zastínit či zatemnit. A právě díky kombinaci dvou různých látek vyřešíme všechny funkce v jedné roletě.

Základní provedení rolet plisé (STANDARD) obsahuje dva profily s madly, mezi kterými je vedena jedna látka dle výběru zákazníka. Ovšem právě systém COMBINED nabízí dvě různé látky, které mají společný prostřední profil, zatímco systém DOUBLE nabízí dvě samostatné roletky, z nichž ovládáme každou zvlášť. A u obou těchto systémů si vybíráme dvě různé látky. Většinou se jedná o látku s řidší strukturou nebo světlou barvou (plní funkci záclony a ochrany soukromí) a o látku tmavou až blackoutovou, která nás plně ochrání před slunečním zářením.

Od umístění plisé rolet se odvíjí způsob vyměření a montáže. Plisé se obvykle umisťují přímo na okno, a to do rámu okna (plisé je mezi zasklívacími lištami a rozměr souhlasí s rozměrem skla) nebo na rám okna (rozměr plisé na výšku odpovídá výšce okenního rámu, na šířku přesahuje šířku skla). Držáky rolet se na čtyřech místech připevní vždy dvěma vruty. To je první způsob montáže přímo na rám okna. I když chceme použít speciální držáky pro připevnění bez vrtání, opět je lze použít do rámu a nebo na rám okna. Držáky se na čtyřech místech zaháknou za rám okna a roleta se na ně připevní.

Barevnost profilů a nabídka textilií
Vzhledem k montáži plisé rolet přímo na okna je důležitá možnost sladění barev rámu okna a profilů roletek. Nabízené jsou proto základní barvy profilů i imitace dřeva.

Nejširší je však nabídka textilií, která zahrnuje 121 tkanin různé struktury a propustnosti světla. Nabízené jsou látky prověřené rodinné firmy z Německa s dlouholetou tradicí výroby. Tyto látky mají certifikát Öko-Tex Standard 100, který zákazníkům zaručuje ekologickou a zdravotní nezávadnost výrobků i výrobních procesů.

Navíc jsou prodávány i látky s perlexem na rubové straně, který zlepšuje termoregulační vlastnosti látek. V létě brání průchodu nadměrného tepla do místnosti, v zimě stejným způsobem reguluje chlad.

Plisé roletky pro střešní okna
Aby nedocházelo k prověšování látky, používají se pro roletky do střešních oken lanka, která plisé zpevňují. Jinak ale lze i plisé pro střešní okna připevnit všemi výše uvedenými způsoby. Novinkou je pak střešní systém s vodícími lištami, které roletkám dodávají elegantní vzhled, snižují průsvitnost na stranách plisé a zamezují prověšování.

Vlastnosti textilií pro plisé rolety
Nemusíte se bát, že se na roletkách bude usazovat prach a látky se brzy ušpiní. Látky jsou totiž ošetřené tak, aby se na nich prach neusazoval. Navíc jsou i nabízené i látky pratelné. Stačí postupovat podle návodu a plisé lze šetrně vyprat.

Prodávají se látky s různým stupněm průsvitnosti, který je vždy ovlivněn strukturou látky a barvou. Nejvíce stíní zatemňující (blackoutové) látky. Většina látek se hodí i do vlhkého prostředí, tyto rolety se proto hodí i do koupelen. Vlhká místnost musí být pouze pravidelně větrána.

Stínící technik Vojťas - Žaluzie / Rolety / Sítě proti hmyzu

  • od roku 1997 oblékáme vaše okna a dveře

  • od roku 1997 zaměření, montáž a výměna žaluzií

  • od roku 1997 provádíme servis interiérových žaluzií

           Tel: 777 831 343 / Příjem zakázek: Po - Pá: 9.00 - 15.00 Hod.

STÍNÍCÍ TECHNIKA - ŽALUZIE - ROLETY - MONTÁŽ A SERVIS STÍNÍCÍ TECHNIKY / SERVIS ŽALUZIÍ - OPRAVY ŽALUZIÍ / Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / 1997 - 2021 / Tel: +420 777 831 343 / +420 607 802 268 / Stínící technik Vojťas Maurer / IČ 86877992 - Majitelka firmy Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov, Kraj Vysočina